HaberlerİranOrtadoğu

Emir Abdullahiyan: İran düşmanları, yaptırımlar üzerinden algı operasyonu yapıyor

İran İslami Şura meclisi başkanının uluslararası işler özel yardımcısı Hüseyin Emirabdullahiyan, İran düşmanlarının yaptırımlar üzerinden İran kamuoyunda algı operasyonu yapmaya çalıştığını söyledi.

Tahran’da bir grup Hindistan’lı medya mensubu ile bir araya gelen Emirabdullahiyan, ABD’nin İran karşıtı uyguladığı yeni yaptırımlara değinerek, şöyle dedi: İslam İnkılabının zaferinden itibaren İran sürekli ABD’nin yaptırımlarına tabi tutulmuştur, bu yüzden yaptırımlar, İran İslam Cumhuriyeti için yeni bir şey değildir.

İran ve Hindistan arasındaki ilişkilerin tarihi ve kültürel bağları söz konusu olduğunu kaydeden Emirabdullahiyan, Hindistan’ın İran’ın dış siyasetinde özel konuma sahip olduğunu, iki ülke arasında parlamentolar arası ilişkiler ve ayrıca ekonomi ve turizm alanındaki işbirliğinin takviye edilmesi gerektiğini ifade etti.

Açıklamasının devamında bölge gelişmelerine değinen İslami Şura meclisi başkanı uluslararası işler özel yardımcısı Emirabdullahiyan, İran ve Hindistan’ın Afganistan gelişmeleri ve ayrıca terörizmle mücadele konusunda ortak görüşe sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Nisan 2024 (22) içerik yüklenmiştir.