HaberlerİranOrtadoğu

Emir Abdullahiyan: İran İslam Cumhuriyeti Lübnan’ın Ulusal Vahdetini Desteklemekte

İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası Özel İşler Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Tahran’da Lübnan elçisi ile yaptığı görüşmede, bölgenin önemli bir ülkesi olarak Lübnan’ın güvenlik ve istikrarının korunması zaruretine temasla, İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan’ın milli vahdetini desteklediğini bildirdi.

Dün Tahran’da Lübnan elçisi Hasan Muhammed Abbas ile görüşen İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası Özel İşler Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Lübnan seçimlerinin başarılı bir şekilde düzenlenmesinden memnuniyetini bildirerek, Lübnan’de meclis seçimleri ve siyasi istikrarının takviyesi, direnişin zafer mesajını tüm bölgeye aktardığını bildirdi.

Emir Abdullahiyan, Amerika ve müttefiklerinin bölgedeki yıkıcı rolüne temasla, IŞİD ve öteki terör örgütlerinin, Amerika-Suudi-İsrail üçlüsünün siyasetlerinin bir ürünü olduğunu bildirdi.

Lübnan’ın tahran elçisi Hasan Muhammed Abbas’da, iki ülke parlamentoları arasında güçlü ilişkinin bulunduğunu bildirerek, Lübnan’ın tüm alanlarda İran ile ilişkilerini geliştirmeye kararlı olduğunu açıkladı..

Lübnan elçisi, İran’ın bölge güvenliği ve istikrarındaki önemli rolünü hatırlatarak, İran ve lübnan arasındaki yakın işbirliğinin bölge güvenliğine katkıda bulunacağını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.