HaberlerDünyaİranLübnanOrtadoğu

Emir Abdullahiyan: İran Lübnan’ın ihtiyaçlarını karşılamaya hazır

İran Dışişleri Bakanı İran’da Lübnan Hizbullahı temsilcisiyle görüşmesinde, İran’ın çeşitli alanlarda Lübnan’ın ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduğunu duyurdu.

Lübnan Hizbullah hareketinin İran İslam Cumhuriyeti’ndeki temsilcisi Abdullah Safiyeddin, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile görüştü.  Görüşmede İran Dışişleri Bakanı, Lübnan’da yeni bir hükümetin kurulması vesilesiyle Lübnan halkını ve hükümetini tebrik ederek, Lübnan halkının sorunlarının bir an önce çözülmesini ve Lübnan halkının taleplerinin bir an önce yerine getirilmesini umduğunu dile getirdi. Emir Abdullahiyan, İran İslam Cumhuriyeti hükümetinin direnişi desteklemeye devam edeceğini bildirdi. 

İran Dışişleri Bakanı ayrıca Lübnan halkının Siyonist ve Tekfirci düşmana karşı onurlu direnişini, bölge halkları ve özgürlük savaşçıları için bir  gurur kaynağı olarak nitelendirdi.

Emir Abdullahiyan, Lübnan halkı ve hükümeti ile İran İslam Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin genişletilmesine vurgu yaparak, İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan’ın çeşitli alanlardaki ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduğunu söyledi. 

Lübnan Hizbullah hareketinin İran  temsilcisi Abdullah Safiyeddin de, Emir Abdullahiyan’ın İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı olarak seçilmesinden dolayı kendisini tebrik etti.

Lübnan Hizbullah hareketinin temsilcisi, “Lübnan halkı, zor zamanlarda Lübnan’ı desteklediği için İran İslam Cumhuriyeti’ne minnettardır.” dedi.

Abdullah Safiyeddin, ayrıca Lübnan halkının ihtiyaç duyduğu yakıtı temin ettiği için İran İslam Cumhuriyeti’ne ayrıca teşekkür etti.

Lübnan Hizbullah hareketinin temsilcisi, İran İslam Cumhuriyeti’nin her alanda büyüme ve refah aşamalarından geçmesini umduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.