HaberlerİranOrtadoğu

Emir Abdullahiyan: İslam inkılabı rehberi ve İran’ın bilinçli halkı, İran İslam inkılabının büyük sermayeleridir

İran İslami Şura Meclisi başkanının Uluslararası İşler özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İslam inkılabının eşsiz varlığı ve bilinçli ve basiretli İran halkının İran İslam inkılabının en büyük sermayelerinden olduğunu söyledi.

Emir Abdullahiyan, İran’da isyancıların gösterilerine işaret ederek, bu gösterilerde Amerika, siyonist İsrail ve Suudi rejimi üçlüsünün müdahalesinin açık bir şekilde görüldüğünü belirterek, ”Güçlü İran, Afganistan ve Libya gibi Amerika’nın bataklığı değil’ dedi.

Emir Abdullahiyan, Amerika ve müttefiklerini, bölgede terörü ve güvensizliği yaymakla suçlarken, ‘Ama İran ve müttefikleri dış güçlerin desteğindeki DAEŞ ve diğer terör örgütlerini yenilgiye uğratarak bölgenin güvenliğini sağlama hedefindedirler” dedi.

Amerika, siyonist İsrail, Suudi rejimi ve onlara bağlı medya kurumları, İran’da gösterileri kendi şom emelleri için kullanmaya çalışmışlar ama İran halkı, dış güçlerin desteğindeki isyancı göstericilere milyonluk kitleler halinde gerçekleştirdikleri yürüyüşlerle onların şom emellerini bozguna uğratmış ve ayrıca İslam İnkılabı ve İslam inkılabına sahip çıktıklarını bir daha göstermişlerdir.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.