İslami Davet

Emir Abdullahiyan: Terörizm ile mücadelede Amerika’nın davranışları kuşkulu

12 Aralık 2017 13:00

İran Meclis Başkanının uluslararası işler özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Amerika’nın terörizmle mücadelede izlediği iki yüzlü ve çifte standart siyasetlerini eleştirerek ABD’nin terörizmle mücadelesinin kuşkulu olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Emir Abdullahiyan, dün Tahran’da Cezayir’in İran büyükelçisi Abdul Munim Ahriz ile görüşmesinde, bölge gelişmeleri ve Irak, Suriye ve Lübnan’da teröristlere karşı elde edilen zaferlere temasla, ”Maalesef Amerika, teröristlerle mücadele yerine, Irak ve Suriye’de terörist ele başları ve çok sayıda teröristi başka bölgelere intikal ettirdi ve onlara sığınak verdi’ dedi.

Hüseyin Emir Abdullahiyan, Trump’ın Kudüs’ü terör rejimi İsrail’in başkenti olarak resmiyette tanımasını da gayri meşru ve BM bildirilerinin açıkça çiğnenmesi olarak niteledi.

Sözkonusu görüşmede Cezayir’in İran büyükelçisi de, İran’ın teröristlere karşı mücadelesi ve terörizme karşı elde edilen son zaferleri takdir ederek, bütün ülkelerin sınırlarının korunması gerektiğini, bütün ülkelerin güvenliği ve terörizme karşı mücadelenin zaruri olduğunu bildirdi.

Cezayir büyükelçisi, ülkelerden Filistin halkına ve Kudüs’ün Filistin’e ait olduğuna destek vermelerini istedi.

Emir Abdullahiyan: Terörizm ile mücadelede Amerika’nın davranışları kuşkulu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık