HaberlerİranOrtadoğu

Emiri olayı ABD açısından yeni bir zillettir

İslam mezhepleri yakınlaştırma kurumu genel sekreteri, Şehram Emiri olayını Amerikan istihbarat sisteminin çok büyük bir skandalı ve yenilgisi olarak niteledi.

İslam mezhepleri yakınlaştırma kurumu genel sekreteri Ayetullah Muhammed Ali Tashiri dün yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti tarafından Şehram Emiri’nin darbe alabileceği yolunda yurt dışında odaklanan karşıt devrimcilerin iddialarını komik niteleyerek, bu iddialarda bulunanların sadece Amerikan istihbarat-güvenlik birimlerinin son büyük skandallarını ört bas etmek amacıyla bu gibi bir iddiayı ortaya attıklarını söyledi.

Amerika’nın işlediği insanlık dışı cinayetlerinin artık her geçen gün halklar nezdinde daha da aydınlanmakta olduğunu hatırlatan İslam mezhepleri yakınlaştırma kurumu genel sekreteri, Şehram Emiri’nin kaçırılması olayının Amerika açısından yeni bir zillet olduğunu ve bu ülkenin insan hakları konusundaki iddialarının dibe vurduğunu gösterdiğini söyledi.

Ayetullah Tashiri bu meselenin, Amerika’nın son terörist olayını gerçekleştirmesi için İran’ın güney doğusundaki satılmış grupları harekete geçirmesine neden olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.