HaberlerİranOrtadoğu

emnan Hava Savunma Karargahı Komutanı: İran semaları düşmana karşı daima güvensiz olacak

İran’ın Semnan Eyaleti Hava Savunma Karargahı Komutanı Albay Emir Hüseyn Mehrabi bugün İran’ın Simnan Eyaleti’ne bağlı Damgan şehrinde yaptığı konuşmada “Mukaddes Savunma (İran-Irak Savaşı) boyunca yiğitlerimizin operasyonlardaki başarılarının bir nedeni güvenlikli bir semanın bulunmasıydı” dedi.

Semnan Eyaleti Hava Savunma Karargahı Komutanı Albay Emir Hüseyn Mehrabi “Hava Savunma Karargahı’nın Mukaddes Savunma boyunca gösterdiği performans muhteşemdi. Hava Savunma Karargahı Velfecr 8 Operasyonu’nda düşmanın 70’den fazla uçağını düşürerek Fav’da tarihi zafere ulaşmamıza neden oldu” diye konuştu.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Hava Savunma Karargahı’nın Mukaddes Savunma boyunca çok donanımlı bir düşmanla karşılaştığını belirten Semnan Eyaleti Hava Savunma Karargahı Komutanı Albay Emir Hüseyn Mehrabi “Hava Savunma Karargahı, İran-Irak Savaşı’ndan sonra da ülkenin iç güvenliği ve huzuru için çok etkili olmuştur” diye vurguladı.

Abdulmalik Rigi sorununun kaldırılması yolunda Hava Savunma Karargahı ve güvenlik güçlerinin rolüne işaret eden Semnan Eyaleti Hava Savunma Karargahı Komutanı Albay Emir Hüseyn Mehrabi “ICAO’nun belirttiğine göre İran’ın seması yolcu uçakları bakımından bölgenin en güvenli seması özelliğini taşıyor” diye ifade etti.

İran semasının saldıran uçaklara güvenliksiz olacağını dile getiren Semnan Eyaleti Hava Savunma Karargahı Komutanı Albay Emir Hüseyn Mehrabi ayrıca “İran halkına Hava Savunma Karargahı’nın İran’ın semasını savunmakta çok güçlü olduğunu ve kendi savunma gücünü durmadan geliştirdiğini söylemek istiyorum. Bu halkın düşmanları saldırıya kalkıştıkları zaman yenilgiden başka sonuçla karşılaşmayacak” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.