HaberlerİranOrtadoğu

Emperyalist güçler İslami düzene karşıdırlar

Tahran Cuma Namazı Hatibi, “Emperyalist güçler İslami düzene karşıdırlar”diyerek, dünya milletleri uyanık olma yoluna doğru adım atmakta olduğunu söyledi.

Bugünkü Tahran Cuma Namazı Ayetullah İmami Kaşani’nin imamlğında eda olundu.

Tahran üniversitesinin bahçesinde hutbelerini okuyan Ayetullah İmami Kaşani, “Emperyalist güçler İslami düzene karşıdırlar” diyerek, dünya halkı bu düzene karşı olmadığını, dünya milletleri ise uyanık olma yoluna doğru adım atmakta olduğunu söyledi.

Hutbesinin devamında İran karşıtı yaptırımlara işaret eden Tahran Cuma Namazı Hatibi, emperyalistleri milletlerle barışık olmaya davet etti.

Ayetullah İmami Kaşani, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad’ın New York seyahatı sırasında 11 Eylül için ortaya attığı soruya işaret ederken, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın 11 Eylül sözlerine yönelik yapılan tepkileri değerlendirdi.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, “Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın sözleri dünya düzeyde dile getirildiğinde tüm milletler tarafından olumlu karşılanır”dedi.

Ayetullah İmami Kaşani batılı ülkelere hitaben konuşma yaparak, onların güvenilmez olduklarını dile getirdi.

Kur’anı Kerim’e yönelik yapılan hakaretin insanoğlu toplumunu uyandıracağına vurgu yapan Ayetullah İmami Kaşani, “bu eylemle dünya Kur’anı Kerim’i daha iyi tanıyacak, Yahudi ve Hıristiyan toplumu bu kutsal kitabı daha fazla okuyucak ve neticede Kur’anı Kerim’e yönelik hakaret etmenin bir faydası olmayacaktır”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (22) içerik yüklenmiştir.