HaberlerİranOrtadoğu

Emperyalistler, İran’ın yönden ilmi gelişmesini istemiyor

İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, İslam nizamı stratejisinin, ülkede, barış, huzur, istikrar, birlik ve dayanışma oluşturmak olduğunu söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, başkent Tahran’ın güneyinde yer alan Save şehrinde yaptığı konuşmada, “İslam inkılabının zaferiyle birlikte, İran’da gelişme ve ilerleme süreci başlamış ve İran sürekli ilerleme kaydetmiştir. Üniversiteler, ilim adamları yetiştirmede, araştırma ve uzman adamı yetiştirmede önemli başarılar sağlamış, kök hücreler, nano teknoloji, uzay ve uydu teknolojisi, barış amaçlı nükleer enerji teknolojisi gibi sahalarda önemli kazanımlar elde etmiştir” diye konuştu.

Amerika ve işgal rejimi İsrail istihbarat servisleri ve onlara bağlı unsurlar tarafından, İranlı ilim adamı Dr. Ali Muhammedi’ye yönelik suikaste işaret eden İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, “bu terör, emperyalist dünyanın, İran’ın, elde ettiği başarıları ne kadar kıskandığını, bu başarılardan ne kadar korktuğunu ve kaygıya düştüğü görülmektedir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (61) içerik yüklenmiştir.