DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Emperyalizm düzeni dağılıyor

Dünyaya hakim emperyalizm düzenin dağılmak üzere olduğunu vurgulayan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, yeni şartların, adil bir düzenin sağlanması için bağımsız ülkeler için uygun tarihi fırsatlar yarattığını belirtti.

Küba yeni Büyükelçisi ile görüşen Ahmedinejad, iki ülke ilişkilerinin dostça olduğunu vurgulayarak, ikili ve uluslar arası alanda ilişkilerin geliştirilmesi için hiçbir engelin olmadığını ve tüm alanlarda birbirlerine yardımcı olmaları gerektiğini belirtti.

Küba ve İran ilişkilerinin daha da gelişmesi üzerinde duran Ahmedinejad “iki ülke ilişkilerinin gelişmesi için birçok alan mevcut. Özellikle iki ülke Latin Amerika alanında ikili ve çok yönlü girişimlerde bulunabilir. Bu konuda İran ve Küba arasındaki işbirliği, bölgenin ve iki ülke halkının yararına olabilir” dedi.

Güven mektubunu teslim eden Küba yeni Büyükelçisi İran ve Küba arasındaki ilişkilere işaret ederek “iki ülke çeşitli alanlarda koordinasyon içinde oldukları gibi birbirinin menfaatlerini savunma cephesinde de aktifler” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.