HaberlerİranOrtadoğu

Emperyalizm, İslam ülkelerinin gafletinden faydalanıyor

İran Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad, dünyanın hızla değişmekte olduğuna değinerek “İstilacı ülkeler, İslam ve Afrika ülkelerinin gafletinden yararlanarak kendi sorunlarına onlara aktarıyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad, bugün Tahran’da Senegalli meslektaşı Abdullah Vad’la gerçekleştirdiği bir saatlik özel ziyaretinde İslam dünyasıyla ilgili en önemli meseleler ve uluslararası konuları görüştükten sonra yaptığı konuşmada “İran-Senegal ortak ilişkileri, çeşitli alanlarda mevcut olan geniş kapasiteleri dikkate alınarak git gide arttırılması gerekiyor” diye vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra dünyanın hızla değişmekte olduğuna değinerek “Zorba ve istilacı ülkeler, İslam ve Afrika ülkelerinin gafletinden yararlanarak kendi sorunlarına onlara aktarıyor, böylece kendi sorunlarını da, Müslüman ve Afrika ülkelerinin servet ve kaynaklarını kullanarak çözüyorlar ” dedi.

İran ve Senegal Cumhurbaşkanları bu görüşmede ayrıca, iki ülkenin uluslararası alandaki işbirliğinin devam ettirilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (1) içerik yüklenmiştir.