HaberlerİranOrtadoğu

Emperyalizm tarihinin en aldatıcı siyasetçileri işbaşında

İran İslam Cumhuriyet cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bugün içinde bulunduğumuz şartlarda emperyalizm tarihinin en aldatıcı siyasetçilerinin işbaşında olduğunu söyledi.

Tahran’da 27. Uluslar arası Kuranı Kerim yarışmalarında yaptığı konuşmada, bugünkü emperyalist liderlerin işledikleri cinayetlerin toplamının emperyalistlerin tarih boyunca işlediğinden daha çok olduğuna dikkat çekti.

Filistin meselesine de temas eden Ahmedinejad, en ahlaksız, en zalim ve en cani sözde insanların bugün Filistin topraklarına yine emperyalistler tarafından yerleştirildiğine dikkat çekerek, tarih boyunca inanan ve Tevhid kervanına karşı böylesine bir cepheleşmenin görülmediğini hatırlatarak; “Allah’ın izni ve inayetiyle, inanların kararlı direnişi sonucu adalete dayalı bir sistem yanlıları daha bir güçlenmekte ve milletler daha bir bilinçlenmektedir. Zira, bugün dünyayı yöneten zorba yanlıların felsefeleri, ideolojileri de artık değerini kaybetmiştir” dedi.

Emperyalistleri insanlık için zararlı olarak niteleyen İran cumhurbaşkanı, emperyalizmin bugün çıkmaza girdiğini ve onların çok sayıda atom bombası gibi bombalara sahip olmalarına rağmen çöküş trendinde olduklarını söyledi.

Ahmedinejad, yakın bir gelecekte, fasit ve bütün kötülüklerin sembolü olan terör rejimi siyonist İsrail’in de çökeceğini insanların göreceğini belirterek, beşeriyetin kurtuluş yolunun açılacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.