HaberlerİranOrtadoğu

Emperyalizm’in dünya yönetimi teorisi suya düşmüştür

İran’ın cumhurbaşkanı seçimleri ardından emperyalistlerin dünya yönetimi teorisi suya düştüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, dünya yönetiminde Batı’nın ağır bir şekilde darbe yediğini söyledi.

İran’ın Avrupa ülkeleri nezdindeki Büyükelçilerini geçtiğimiz gün kabul eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, tüm dünya ve ona bağlı alanları kendi sultası altında almadan emperyalist sakin durmayacağını ifade ederek, bu konu İran’ın nükleer meselesinde açıkça görüldüğünü ve İran bundan dolayı şer eksenine alındığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, emperyalistin denklemleri İslami devrim dolaysıyla suya düştüğünü, İslami devrimin ilk getirisi ise dünya düzeni üzerinde egemen olan iki kutuplu dünyayı kırmak olduğunu, iki kutuplu dünyada da zorba güçleri sultacılık yolunu devam etmek istedikleri ama bunu başaramadıklarını belirtmekle, İslami Devrim’in “doğu hayır batı hayır” sloganı dolaysıyla insanoğlunun önünde yeni bir yol açıldığını kaydetti.

Ahemdinejad, konuşmasının diğer bölümünde, zorba güçlerin sultası İran’a dayatılan sekiz yıllık savaşta ve ayrıca Irak ve Afganistan’ın işgalinde kırıldığını ve artık işlemez hale geldiğinin altını çizdi.

İran’ın cumhurbaşkanı seçimleri ardından emperyalistin dünya yönetimi teorisi suya düştüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Ahmdinejad, dünya yönetiminde Batı ağır bir şekilde darbe yediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.