DünyaHaberlerHüseyin FadlullahKuzey AmerikaÖrnek Şahsiyetler

En büyük İnsanlık düşmanı Amerika’dır

Lübnan’ın tanınmış İslam alimlerinden Allame Fazlullah, Amerikan yönetimini, dünyada en büyük insan hakları ihlalcisi olmakla suçladı.

Amerika’nın dünyada sözde terörizmle mücadele adı altında terör işlediğini ve teröristleri desteklediğini belirten Fazlullah, “Amerika açısından, ABD siyasetlerini desteklemeyen her şahıs ve ülke, teröristtir” ifadesini kullandı.

Amerika’nın Guantanamo ve dünyanın diğer bir çok yerlerinde bulunan gizli ve açık cezaevlerinde, tam bir insan hakları ihlali gerçekleştirdiğini söyleyen Fazlullah, Amerika’nın dünya genelinde çok sayıda darbe gerçekleştirdiği ve bu darbelere askeri ve mali destek verdiğini ve bu gerçeklerin bizzat ABD tarafında da itiraf edildiğine dikkat çekti.

Allame Fazllullah, Amerika’nın siyasetleri ve onun bölgedeki üssü sayılan Siyonist İsrail’in işgalci siyasetlerinden dolayı bugün milyonlarca Filistinlinin dünyanın dört bir tarafında vatanlarından uzak bir şekilde yaşadığını ve bu insanların toprakları üzerinde ise Siyonist rejim tarafından dünyanın dört bir yerinden çeşitli vaatlerle getirilen Siyonistlerin yaşadıklarını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (2) içerik yüklenmiştir.