FilistinHaberlerOrtadoğu

En önemli sorunumuz Gazze’dir

İşgal devleti parlamentosu Knesset üyesi ve Siyonist istihbaratın eski şefi Avi Dihter, işgal yönetiminin şu anda karşı karşıya olduğu en büyük problem ve sorunu Kudüs’ün değil Gazze meselesinin oluşturduğunu söyledi.

Dihter, dün (28 Mart Pazar) işgal radyosuna yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’deki askeri altyapısı İsrail için stratejik bir sorundur. Bu askeri varlığın yok edilmesi İsrail’in önünde büyük bir problem olarak duruyor.”

Dihter yaptığı açıklamanın devamında işgal rejiminin Hamas’ın askeri altyapısını tamamıyla yok etmek için zamana ihtiyacı olduğunu iddia etti.

Filistin Özerk Yönetimiyle bazı Arap ülkelerinin de Hamas’ın askeri altyapısını çökertmek için uğraştığını ima eden Dihter sözlerine şöyle devam etti: “Filistin yönetimi bazı Arap ülkelerinin yardımıyla bunu yapmazsa, İsrail müdahale etmek zorunda kalabilir.”

Dünyanın en büyük ordularından ve en güçlü istihbarat örgütlerinden birine sahip olduğu iddia edilen terör devletine karşı mütevazı imkânlarıyla karşı koyan İslamî Direniş Hareketi (Hamas) düşmanın korkulu rüyası haline geldi. Daha geçen hafta sınırda biri üst rütbeli bir subay olmak üzere iki işgal askerinin direniş tarafından öldürülmesi işgal rejimini resmen sarstı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (24) içerik yüklenmiştir.