HaberlerİranOrtadoğu

En ufak tehditte tüm düşmanlarımızı yok ederiz

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Mahmud Ahmedi Biğeş, İran’a yönelik askeri saldırı tehditleri karşısında İsrail ve müttefiklerini uyardı.

Ahmedi Biğeş, ‘Kudüs işgalcisi siyonist rejim ve dostlarının herhangi bir ahmaklığa kalkışmaları durumunda sadece işgalci rejim değil, onun destekçisi ülkeler de zarar görecek’ dedi.

İsrail’i destekleyen bazı ülkelerin İran’ın füze menzilinde olduğunu hatırlatan Ahmedi Biğeş, ‘İran’a hasım ülkeler akılsızlık yaparlarsa, füzelerimiz onları yerine oturtacak’ diye konuştu.

İsrail ile dost ve müttefik ülkelere seslendiğini kaydeden Ahmedi Biğeş, ‘Bu ülkeler bilsinler ki, İran artık bir kurşun için bile onlara muhtaç olan İran değil. Bütün düşmanlar, İran’ın savunma gücünden haberdarlar ve olası bir saldırı karşısında sert bir cevap alacaklarını da biliyorlar’ ifadelerini kullandı.

Ahmedi Biğeş, İran’a yönelik olası saldırıyı ihtimal dışı gördüklerini, düşmanların buna yelteneceğine inanmadıklarını söyledi.

İsrailli yetkililerin saldırı tehditlerinin iç politikaya yönelik olduğunu belirten Ahmedi Biğeş, tehditlerin devrimden itibaren başladığını ve hala sürdüğünü kaydetti.

Ahmedi Biğeş, ‘son seçim sonuçlarıyla birlikte düşmanların ümitlerinin suya düştüğünü ve bu yüzden ikide bir saldırı tehdidini gündeme getirdiklerini’ ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.