HaberlerİranOrtadoğu

En yüksek oyu Savunma Bakanı Ahmed Vahidi aldı

İslami Şura Meclisinde bugün 286 Milletvekilinin katıldığı ve Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad tarafından 10. hükümet üyeleri olarak önerilen Bakan adayları için yapılan oylama sonucunda, 54 “ret” ve 5 “çekimser” oya karşın kazandığı 227 “kabul” oyu oranıyla en yüksek oy miktarına sahip olan General Ahmed Vahidi’nin İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı görevi kesinlik kazandı.

İslami İran’ın güvenlik ve savunma alanı simalarından olan ve İstihbarat Bakanlığının kurulmasında etkin rol oynamış olan General Vehidi geçmişte, İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu kadrosunda üst düzey yönetici olarak da görev yapmıştır.

9. hükümet döneminde General Neccar’ın Savunma Bakanı olarak göreve başlamasının ardından Vehidi de, Bakan Vekilliği görevine atandı.

Meclis’te bugün General Vehidi hakkında yapılan oylamanın sonuçları açıklandıktan sonra Milletvekilleri aniden “Kahrolsun İsrail” diye haykırmaya başladılar.

Ahmed Vehidi, Meclis’te yapılan incelemeler sırasında kendi programlarını açıklarken muhalif olarak konuşması beklenen bir Milletvekili, katil İsrail’in müdahaleci bir tavırla General Vehidi aleyhine sarf ettiği bazı ifadelere değinerek, muhalefet yapamayacağını ve Vehidi için “kabul” oyu kullanacağını ilan etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.