ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Ensarullah: Çatışmalar Bütün Meydanlarda Bizim Lehimize İlerliyor

Ensarullah Hareketi siyasi ofisi üyesi “çatışma bütün meydanlarda bizim lehimize ilerlemektedir” ifadesini kullanarak; hiçbir aşağılayıcı barış önerisini kabul etmeyeceğiz, dedi.

Ensarullah Hareketi siyasi ofisi üyesi Muhammed el-Bahiti el-Meyadeen’e verdiği röportajda; biz Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ın konuşmalarıyla gurur duyuyoruz. Biz size müdahalecileri Yemen’den ve sahilden çıkaracağımızı ve hiçbir aşağılayıcı barış önerini kabul etmeyeceğimizi vadediyoruz. Çatışmalar bütün meydanlarda özellikle de Batı sahilinde bizim lehimize ilerlemektedir. Biz saldırıya saldırıyla karşılık vereceğiz ve saldırı için her türlü yeni müdahale çabasına da karşılık vereceğiz, ifadelerini kullandı.

Suudi koalisyon 14 Haziran Çarşamba günü el-Hudeyde limanına havadan, karadan ve denizden kapsamlı bir saldırı başlattı ancak bugüne kadar büyük kayıplar vermenin dışında başka bir kazanım elde edemedi.

Yemenli kaynaklar ordu ve halk komitelerinin birçok cephede parlak başarılar kazandığını duyururken, bazı batılı medya kanalları ise el-Hudeydeli olarak tanımladıkları kişilerden naklederek, Suudi koalisyon askerlerinin el-Hudeyde havaalanını ele geçirdiğini iddia ediyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.