HaberlerOrtadoğuYemen

Ensarullah genel sekreteri: ABD’nin saldırganlara destek vermekte

Yemen Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri, Amerika’nın Yemen’e yönelik saldırı düzenleyenlere destek verdiğini belirterek, ABD’nin müttefikleri Arabistan ve BAE’nin sözkonusu saldırıları yönettiğini belirtti.

Yemen El Mesire tv.’nin verdiği haberde, Yemen Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri Abdul Melik El Husi dün akşam yaptığı açıklamada, saldırganların Yemen’in hemen hemen tüm bölgelerinde vahşice cinayetler işlediklerini, Yemenli tüm grupların bu saldırganlara karşı mücadelenin zaruretini vurgu yaptı.

El Husi açıklamasında ayrıca, düşmana karşı iç cephenin birlik ve takviye edilmesine vurgu yaparak, saldırganların Yemen’de neden oldukları sorunlardan suistifade etme çabasında olduklarını, ama bunda kesinlikle başarılı olamayacaklarını belirtti.

Ensarullah Hareketi yetkilisi, saldırganların Yemen’den bir an evvel çıkarılmalarına vurgu yaparken, onların yakın gelecekte Yemen’de yerlerinin olmayacağını belirtti.

El Husi konuşmasında Siyonist rejim ile Suudi rejiminin Yemen’e saldırmada ortak menfaatleri olduklarına da işaret ederek, BM’nin de saldırganların yanında olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.