HaberlerOrtadoğuYemen

Ensarullah: Müdahaleci Arap Koalisyonu el-Hudeyde Savaşında Yenildi

Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam haftalık “La” dergisine verdiği röportajda; düşmanın el-Hudeyde’ye saldırı planı başarısız oldu çünkü düşman Batı sahiline ve el-Hudeyde’ye müdahalesinde kendi güçsüzlüğünü gizlemek için medya ve psikolojik savaş yöntemlerini kullandı, ifadelerini kullandı.

Abdusselam açıklamalarının devamında, halkın milli konular ve dış müdahaleler karşısında istikrarın ve hakimiyetin korunması konularındaki kararlılığından övgüyle bahsederek; el-Hudeyde savaşı müdahalecilerin 3.5 yıl sonra büyük bir yenilgiyle karşı karşıya olduklarını anlamalarını sağladı. Yemen’e yönelik müdahaleye birçok ülke bunların başında Amerika ve İngiltere tüm imkanlarıyla bu savaşa katıldı. Arabistan ve BAE tarafından işgal edilmiş bölgelerde durum facia boyutundadır. Yemen halkının istikrarı insanlığı hayrete düşürmüştür. Biz birçok ülkenin yetkilileriyle yaptığımız görüşmede, hatta düşmana yardım eden ülkelerin yetkilileri de dahil Yemen halkının istikrarı nedeniyle şaşkınlıklarını dile getirdiler.

BM Yemen özel temsilcisi Martin Griffiths’in çabaları koalisyon ülkelerinin inatlaşmalarıyla karşılaştı. Şuan müzakere konusunda ciddi bir çalışma yoktur ve düşman yenilmesine rağmen kuşatma ve müdahalesini sürdürüyor. Griffths henüz bir şey ortaya koyamadı. O, kısmi çözümlerle bir yere varılamayacağını anlamalıdır, ifadelerini kullandı.

Abdusselam son olarak el-Hudeyde limanı ile ilgili, bu konudaki tutumlarının Ensarullah lideri Abdulmelik el-Husi ile aynı olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.