ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Ensarullah: Suudi Arabistan, Yezid ve Yemen de Kerbela’dır

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri, yaptığı konuşmada, Suudi Arabistan’ı Yezid ve Yemen’i de Kerbela olarak niteledi.

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik Husi, Suudi rejimin başkent Sana’daki bir taziye törenine düzenlediği saldırıyı çok sert bir şekilde eleştirdi.

Uluslararası Kur’an Haber Ajansı’nın (İQNA) haberine göre, bu saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini ileten Husi, Suudi Rejime ait savaş uçaklarının bir taziye törenine düzenlediği saldırının savaş suçu olduğunu söyledi.

Suudilerin emperyalist güçlerden aldığı silahlarla bu tür cinayetler işlediğini kaydeden Abdulmelik Husi, “Suudi Rejim ABD’nin desteğiyle savunmasız Yemen halkını katlediyor. ABD de bu cinayete ortaktır” dedi.

Abdulmelik Husi, kukla rejimlerin Yemen’e düzenlediği saldırılar sonucu binlerce kişinin katledildiğini belirterek, Şeytani Suudi rejiminin ülkelerin bağımsızlığına saygı göstermediğini ifade etti.

“Emperyalistler, Suudi Arabistan’a silah satmak için Suud yönetimini Yemen’e saldırmaya kışkırttılar” diyen Ensarullah Hareketi Lideri, Yemen halkının tek kurtuluş yolunun direniş olduğunu söyledi.

Yemen’i Kerbela ve Suudi rejimide Yezid olarak niteleyen Abdulmelik Husi, Yemen halkının emperyalist güçlere karşı mücadeleye devam edeceğini de vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.