ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Ensarullah Yemen’de 3 Aylık Ateşkesi Olumlu Karşıladı

Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali Husi kendi twitter hesabı üzerinde üzerinden yaptığı açıklamada; Yemen’e 3 yılı aşkın bir süredir devam eden saldırıların durması için uluslararası gözetim altında müzakere zeminin sağlanması için Yemen’de 3 aylık ateşkes için bir grup Arap şahsiyetin planıyla olumlu işbirliğine vurgu yaptı.

Sputnikin verdiği haberde, Husi Twitter’de yaptığı açıklamada; “Seçkin Arap şahsiyetlerinin ateşkes ve barış yönündeki tutumu ile Yemenlilerin dökülen kanları konusunda sorumluluk hissetmelerini takdir ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı, gündeme getirilenleri olumlu yaklaşımla inceleyeceklerini belirterek, defalarca haram ayları ve benzeri durumlar dolaysıyla ateşkesi istediklerini, ancak müttefik ülkelerin bunu reddettiklerini söyledi.

Husi, bu planı gündeme getiren Arap şahsiyetlerini de Yemen’deki gerçekleri yakından görmeleri için bu ülkeye davet ederek, koalisyonun onların Yemen’e girmelerine engel olmamasını temenni etti.

Arap hocaları, düşünürleri ve siyasilerinden oluşan 19 kişilik bir grup son sıralarda Yemen’deki tüm tarafları ülkede 3 ay ateşkes ilan etmeye çağırdılar.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Şubat 2024 (26) içerik yüklenmiştir.