ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Ensarullah’ın BM Yemen Özel Temsilcisi İle Görüşme Şartı

Yemen İnkılabı Yüksek Komitesi Başkanı Muhammed Ali el-Husi Birleşmiş Milletler Yemen özel temsilcisi Martin Christian ile görüşmek için şart öne sürdü.

Muhammed Ali el-Husi twitter’da yaptığı paylaşımda şunları yazdı: Birleşmiş Milletler özel temsilcisi hakkında şunu söylemeliyim ki, ilk adım olarak memurların maaşlarının ödenmesini bekliyoruz. Eğer bu yapılmazsa, ona da daha önceki temsilciye davranıldığı gibi davranılacak.

El-Husi daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Bu Ensarullah’ın önceliğidir ve eğer o gerçekten iyi niyet taşıyorsa ve sözüne sadık ise bu maaşlar ödensin nitekim de o daha önce bunun sözünü vermişti. Veya maaşların ödenmesinin önündeki engeller kaldırılsın.

Christian, Cumartesi günü Yemen’de siyasi müzakerelerin başlaması konusunda Ensarullah liderleriyle görüşmek için Sanaa’ya gitmişti.

Haber kaynaklarının daha önce BM Yemen özel temsilcisinden naklettikleri habere göre, Christian şu vurguda bulundu: Artık bölgesel ve uluslararası bir anlayış oluştu, buna göre Yemen krizinin çözümü mümkündür ve bunun için siyasi yol dışında başka bir yol olmamalıdır.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (33) içerik yüklenmiştir.