FilistinHaberlerOrtadoğu

Er-Reşak: Netanyahu, çaresiz açıklamalarla siyonistleri yatıştırmaya çabalıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Kudüs kentinin sonsuza kadar Filistin’in başkenti ve İslam ümmetine ait olarak kalmaya devam edeceğini söyledi.

Er-Reşak, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun Kudüs’ün üç bin yıldır Yahudilere ait olduğu ve Yahudilere ait kalacağı yönündeki açıklamasının Siyonistlerin gelecekleri konusunda duydukları endişeyi gidermek için gösterilmiş çaresiz bir çaba olduğunu ifade etti.

Hamas lideri, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında bugün (17 Aralık Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Netanyahu’nun açıklamalarının direniş füzelerinin Tel Aviv’i vurmasının ardından endişeye kapılan ve gelecek kaygısı duyan Siyonistleri yatıştırmaya yönelik boşuna bir çaba olduğunu söyledi.

Siyonist toplumun Filistin halkının ve liderlerinin topraklarına bağlılıklarından ve işgal altındaki tüm Filistin topraklarını karış karış özgürlüğüne kavuşturmakta ısrarcı olmalarından endişe duyduklarını ifade ederek, Siyonist Başbakan’ın açıklamalarının tarihi ve coğrafi gerçekleri değiştiremeyeceğini belirtti.

Kudüs’ün Filistin halkına ait olmaya devam edeceğini bildiren Er-Reşak, Kudüs’ü Yahudileştirme çabalarının da başarısız olacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Temmuz 2024 (13) içerik yüklenmiştir.