HaberlerİranOrtadoğu

Erbain merasimi ABD’ye yöneltilen büyük bir “Hayır”dır

“Terörsüz Bir Dünya Toplantısı”nda konuşan İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bugün sabah saatlerinde düzenlenen “Terörsüz Bir Dünya Toplantısı”nda konuşan İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, “Şehitlerin bereketli kanlarıyla İran halkının direnmesi neticesinde zulüm ve istilaya karşı mücadele anlamına gelen Erbain merasiminin mesajı tüm dünyaya yayılmıştır” ifadelerinde bulundu.

Tümgeneral Caferi sözlerini şu şekilde sürdürdü: ABD günümüzde İran halkını biat etmeye zorlamaya çalışıyor lakin Erbain merasimi bu ülkeye yöneltilen büyük bir hayır anlamına geliyor. Onların ekonomik baskıyla yaptırımları arttırması takdirde İran halkının savunma gücü ile füze kabiliyetini geliştiemeye ilişkin daha da azimli olacağını iyi bilmeliler.

Toplumsal etkisinin devam edeceği olasılığına rağmen DEAŞ’ın yakın bir gelecekte Suriye’de kökünün kazılacağı ve işgal altında bulundurduğu toprakların serbest bırakılacağını açıklayan Devrim Muhafızları Genel Komutanı, konuşmalarına şunları da ekledi: Zulüm ile mücadele yolunda şehadet kültürüne barınmak, Aşura’dan öğrendiğimiz bir derstir; Şehit Hoceci ile diğer şehitler de Allah yolunda direnmeyi Hz. İmam Hüseyin’den (a) öğrenip saygınlaştılar.

ABD ile müttefiklerinin bölgede uğradıkları art arda hezimetlerine de işaret eden Tümgeneral Caferi, “Lübnan Hizbullah Hareketi İsrail’i küçük düşürerek, onların işgalciliğini durdurup 33 gün zarfında bölgenin en büyük ordusunu yenmedi mi?” şeklinde konuştu.

İran Devrim muhafızları Genel Komutanı ayrıca şöyle dedi: Mazlum Filisitin halkı İran’ın desteğiyle İsrail’i yanilgiye uğratmadı mı? El Kaide ile DEAŞ bölgede hezimete uğramadı mı? Suudi ordusunun Yemen halkının karşısında aciz kaldığını görmüyor musunuz? Bölgenin Müslüman halkına karşı aldığınız bunca yenilgiden ne zaman ders çıkaracaksınız?

Kapalı