HaberlerİranOrtadoğu

Erdebil Valisi, Azerbaycan’ı ziyaret etti

İran’ın Erdebil Eyaleti’nin Valisi Mecit Hudabahş, yaptığı Azerbaycan ziyaretinde, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.
İran’ın Erdebdil Eyaleti Valisi Mecit Hudabahş’ın Azerbaycan’a düzenlediği ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştüğü belirtildi.

Bu görüşmede, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin selamlarını Cumhurbaşkanı Aliyev’e ileten Erdebil Eyaleti’nin Valisi Macit Hudabahş, Azerbaycan’ın bağımsızlık gününü de tebrik ederek, son yıllarda bu ülkenin etkiliyici bir ilerleme kat ettiğini söyledi.

Sumgayıt kentini de ziyaret eden Hudabahş, “Bu kentin kalkınma ve gelişmesi için Erdebil-Sumgayıt işbirliğinin gelişmesi önceliğimiz olacaktır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Aliyev de bu görüşmede, “İran ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin geliştirimesi konusunda, iki taraf her zaman bütün çabalarını sarf etmiştir” dedi.

Cumhurbaşkan Ruhani’nin Ağustos ayındaki ziyaretine de işaret eden Aliyev, “Bizim amacımız, Tahran-Bakü ilişkilerinin gelişmesi, ayrıca iki ülkenin halkının birbiriyle daha çok iletişimde olmasıdır” diye kaydetti.

Aliyev, İki ülke arasındaki temas ve görüşmelerin önemli olduğuna değinerek, Erdebil Valisi’nin Azerbaycan ziyaretinin ikili ilişkilerin gelişme ve derinleşmesinde önemli rolü olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.