AvrupaGenelHaberler

Ermenistan Başbakanı’na göre Karabağ savaşı yeniden başlayabilir

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Ermenistan arasında karşılıklı tehdit söylemleri devam ederken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Karabağ savaşının yeninden başlayabileceğini söyledi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ‘Moskova’nın Sesi’ radyosuna yaptığı açıklamada, Azerbaycan Cumhuriyeti’ni, Ermenistan’a karşı düşmanca tavır sergilemekle suçlayarak, iki ülke arasında yeni bir savaş çıkması ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Paşinyan, iki ülke arasındaki Dağlık Karabağ bölgesindeki barışın devam etmesinin Rusya’ya bağlı olduğunu ifade ettiği açıklamasında, sözlerine şöyle açıklık getirdi:

“Sadece Dağlık Karabağ bölgesini kastetmiyorum. Azerbaycan Cumhuriyetinin düşmanca politikasını kastediyorum. Bölgede gerginlik ve savaş ihtimali çok yüksek. Bu sebeple savaşa hazır olmamız gerektiğine işaret ediyorum. Başka bir şey daha söyledim. Biz bütün Ermeniler olarak, Rusya’nın yeni bir şiddet dalgasını önleyecek ve Azerbaycan Cumhuriyetini Dağlık Karabağ’daki faaliyetlerinden vazgeçirecek imkanlara sahip olduğuna inanıyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.