AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Ermenistan Emniyet Müdürü, İran İçişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü

İran İslam Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Emniyet Yardımcısı ile Ermenistan Emniyeti Genel Müdürü bugün bir araya gelerek, iki ülke arasında emniyeti ve polisye işbirliği konusunda işbirliğini ele aldılar.

İran İçişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Zulfekarı bugün Ermenistan Emniyeti Genel Müdürü Aram Zakaryan ve beraberindeki heyet ile Tahran’da yaptığı görüşmede, İran ile Ermenistan ortak sınırlarının güvenli olduğuna vurgu yaptı, iki ülke arasında güvenlik alanında işbirliği için uygun fırsat sağlandığına dikkat çekti.

Zulfekarı, İran ile Ermenistan arasında imzalanan işbirliği anlaşmalarının hayata geçirilmesine vurgu yaparak, iki ülke arasında bilgi ve tecrübe paylaşımının Tahran ve Erivan’ın çıkarları doğrultusunda en iyi şekilde gerçekleşmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ermenistan Emniyeti Genel Müdürü Aram Zakaryan da, Tahran’a yaptığı ziyaret ve görüşmelerden memnuniyetine dile getirdi, İran ve Ermenistan polisi arasında yakın işbirliğine vurgu yaparak, İran’la ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.