HaberlerOrtadoğuSuriye

Esad: Bölgenin parçalanmasına dayalı planlara karşı mücadeleyi sürdüreceğiz

Suriye cumhurbaşkanı Şam’da Arap şahsiyetlerden oluşan bir heyeti kabulünde, bölgenin parçalanmasına dayalı planlara karşı mücadelenin zaruri olduğunu söyledi.

Esad, Suriye ordusunun fedakarlıklarına övgüde bulunarak ”Suriye ordusunun bu fedakarlıkları olmasaydı Suriye asla bu zamana kadar ayakta kalamazdı” dedi.

Esad dün; Uluslararası Filistin İçin Adalet Arap Forumu ve Milli Arap Konferansına katılan muhtelif ülkelerden gelen Arap şahsiyetler heyetini kabul etti.

Suriye ve halkının altı yıldan fazla süredir maruz kaldığı ve çokuluslu terörün edat olarak kullanıldığı savaş gölgesinde Suriye’deki son durumların ele alındığı görüşmede, bölgenin tanık olduğu terör, radikallik, bölünme ve dağılmaların yol açtığı durumlar değerlendirildi. Aynı zamanda tüm bunların Filistin davasına olumsuz etkileri gözden geçirildi.

Cumhurbaşkanı Esad Suriye’nin bunca zamandır sergilediği mücadele ve sağladığı başarıların Suriye ordusunun fedakarlıkları ve kahramanlıklarının yanı sıra Suriye halkının bu ordu ile omuz omuza verip vatanını savunması sayesinde olduğunun altını çizdi.

Konuk heyet üyeleri Suriye ve ordusuna desteğin gereğini ifade ederlerken, Suriye’yi desteklemenin Filistin davası ve tüm milli davaları destekleme niteliğinde olduğunu vurguladılar. Heyet üyeleri Suriye’nin milli güvenliğin ana kapısını teşkil ettiğine dikkat çektiler.

Suriye’nin ordusunun kahramanlığı ve halkının yüksek iradesi sayesinde terör ve işverenlerine karşı şanlı bir zafer kazanacağından kuşkuları olmadığını ifade eden heyet üyeleri; Suriye’nin kazanacağı zaferin tüm bölgeyi olumlu etkileyecek stratejik sonuçlar doğuracağına dikkat çektiler.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2024 (19) içerik yüklenmiştir.