FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir ailelerinin Ramazan ayı sonuna kadar ziyareti yasaklandı

Tulkerem vilayetindeki esir yakınları, ailelerden birçoğu için ziyaret izni çıkmasının altı aydan daha fazla gecikmesinden şikayet etti.

Esir aileleri, dün (19 Temmuz Salı) Kızılhaç binasının önünde gerçekleştirdikleri haftalık eylemin ardından yaptıkları açıklamada, Remon Sahra Cezaevi’ndeki çocuklarını ziyaretleri sırasında Siyonist işgal yönetiminin Ramazan ayı sonuna kadar ziyaret etmeyeceklerini kabul ettiklerine dair bir belgeyi kendilerine zorla imzalattığını söyledi.

İşgal zindanlarındaki cezaevi yönetiminin keyfi uygulamaları ve özellikle hasta esirlerin tedavisini reddetmesi nedeniyle esirlerin durumunun iyi olmadığını ve öfke dolu olduklarını belirten esir aileleri, esirlerin durumu için endişe duyduklarını ve özellikle hasta esirlerin durumunun günden güne kötüye gittiğini ifade etti.

Esir aileleri, hasta esirlerin tedavisinin gerektiği şekilde yapılmadığını ve esirlere sadece ağrı kesici ilaçlar verildiğini belirterek, işgal yönetiminin oğullarına başarısız ameliyatlar yaptığını ve hayatlarını tehlikeye attığını, ilaca ve tedaviye acil ihtiyacı olan binlerce hasta esirin durumunun kaygı verici olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.