FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir değişimi anlaşması kesin değil

Mısır Dışişleri Bakanı Ahmet Ebu’l-Gayt Siyonist işgal devletini İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ile yapılan esir değişimi görüşmelerini yokuşa sürmekle suçlayarak, işgal yönetiminin iki taraf arasında bir anlaşmanın imzalanmasını istemediğini ifade etti.

Konuyla ilgili bugün (7 Aralık Pazartesi) bir açıklama yapan Mısır Dışişleri Bakanı Ebu’l-Gayt, Siyonist devletin esirlerle ilgili bir anlaşmanın imzalanması konusunda engel çıkarmaya devam ettiğini belitti.

Ebu’l-Gayt sözlerini şöyle sürdürdü: “Kanaatimce İsrail’de söz sahibi bir irade yok. İsrail hâlâ manevra yapıyor ve bu tür manevralarla siyasi kazançlar sağlama peşinde.”

Ebu’l-Gayt, esirlerle ilgili bir anlaşmanın en kısa zamanda gerçekleşmesini umut ettiğini ancak basında çıkan bütün haberlere rağmen bu girişimin sonuç vermesi konusunda ortada bir güvencenin olmadığını dile getirdi.

Siyonist işgal devletiyle Hamas arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla yapılan görüşmeler Siyonist tarafın inadı ve son anda getirdiği yeni şartlar nedeniyle sekteye uğramıştı. Uzun bir süre görüşmelere ara verildikten sonra bu kez Almanya devreye girdi. Almanya’nın arabuluculuğa başlamasıyla görüşmeler tam bir sessizlik içinde yürütülüyor. Siyonistlerin Hamas’ın tavrını anlamak için sızdırdığı haberlerin dışında bu konuda ciddi bir açıklama yapılmıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (31) içerik yüklenmiştir.