FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir değişimi bereketli yağmurların başlangıcıdır

Filistin Özgürler Hareketi Genel Sekreteri Halid Ebu Hilal, esir mübadelesinin ilk aşamasında 20 bayan esirin serbest bırakılmasının bereketli yağmurların başlangıcı olduğunu belirterek, bu gelişmenin direniş seçeneğinin doğruluğunu ortaya koyduğu gibi direnişin kazanımları elde etmeye muktedir olduğunu da gösterdiğini ifade etti.

Ebu Hilal bugün (02 Ekim Cuma) yaptığı özel açıklamada şöyle dedi: “Bu bereketli yağmurların başlangıcıdır. Bu, bütün esirlerin serbest bırakılması için bir başlangıçtır. Bu gelişme, Siyonist cezaevlerinde bulunan bütün esirleri serbest bıraktırmak için daha fazla Siyonist askeri esir almayı zorunlu kılıyor.”

Bu gelişmenin direniş tercihinin doğru olduğunu gösterdiğini belirten Ebu Hilal, bir dakikalık görüntüye karşılık 20 esiri serbest bıraktıran gücün Filistin halkının çıkarına olacak başka gelişmelere imza atabilme güç ve kabiliyetine de sahip olduğunu söyledi.

Esirlerle esir ailelerini ve Filistin halkını tebrik ettiklerini belirten Ebu Hilal, aynı şekilde Siyonistlerin başlattığı barbar savaşa rağmen askeri sağ salim bir şeklide elinde bulunduran ve görüşmeleri büyük ustalıkla idare eden başta Hamas olmak üzere direniş gruplarını da tebrik ettiklerini ifade etti.

Ebu Hilal devamla şöyle dedi: “Direniş bu olayda, düşmana verilecek bilginin de bir bedelinin olması gerektiğini ispat etti. Her türlü teknolojik imkâna ve istihbarat ağına sahip olan işgalcinin Şalit’e ulaşmasını hatta onun hayatta olup olmadığı bilgisini öğrenmesini engelleyebilmesi ise direnişin yeni ufkunu ortaya koyuyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.