FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir değişimi görüşmeleri sona erdi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Mahmud Zehhar, esir değişimiyle ilgili olarak Siyonist işgal yönetimiyle sürdürülen dolaylı görüşmelerin son bulduğunu belirterek, bundan Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun sorumlu olduğunu söyledi.

İngiliz BBC Radyosu’nun dün (02 Şubat Salı) yayınladığı programa katılan Zehhar şöyle dedi: “Esir değişimi görüşmelerine Netanyahu bizzat müdahale ettikten sonra görüşmeler düğümlendi ve ardından da son buldu. Onun tavrı nedeniyle her şey durdu”.

Zehhar daha sonra şöyle dedi: “Siyonist işgal yönetimi, işgal devletine karşı savaştıkları iddiasıyla onlarca Filistinli esiri serbest bıraktıktan sonra Filistin dışına sürgün etmeyi öneriyordu”.

Almanya’nın arabuluculuğuyla İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ile işgal yönetimi arasında Siyonist asker Şalit ile Siyonist zindanlarda bulunan Filistinli esirlerin serbest bırakılması için yapılan görüşmeler işgal tarafının esirlerden bir kısmını, özellikle de liderleri Filistin dışına sürgün etme şartını getirmesiyle tıkanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.