FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir değişimi haberleri HAMAS’ın nabzını ölçmek için

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Dr. Salah el-Berdevil, esir değişimiyle ilgili çıkan bütün haberlerin uydurma olduğunu belirterek, işgal yönetiminin bu haberlerle Hamas’ın tavrını ölçmeye çalıştığını ifade etti.

Dr. Berdevil bugün (1 Aralık Salı) konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Esir değişimi konusundaki gelişmeleri Hamas’tan sadece sınırlı sayıda insan biliyor. Hamas sözcülerinden hiç biri anlaşmayla ilgili bir bilgiye sahip olmadığı gibi, bu konuda açıklama yapmaya da yetkili değildir. Dolayısıyla bu konuda basına sızdırılan bütün haberler, işgal yönetimi tarafından Hamas’ın tavrını öğrenmek için ortaya atılan balonlardır.”

Berdevil, Siyonist işgal yönetimi savcılığının Şalit’e karşılık 980 Filistinli esirin iki aşamada serbest bırakılması ihtimalinden bahsetmesine ise yorum yapmaktan kaçındı.

Siyonist işgal yönetimiyle Hamas arasında Almanya’nın arabuluculuğuyla sürdürülen görüşmeler büyük bir gizlilik içinde yürütülüyor. Bu konuda Siyonist taraf resmi olarak bir açıklama yapmadığı gibi, Hamas hareketi de herhangi bir açıklama yapmıyor. Buna rağmen işgal yönetimi Hamas’ın gelişmelerle ilgili tutumunu öğrenmek için zaman zaman basına haberler sızdırıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.