FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir Değişimi haberlerini işgal yönetimi sızdırıyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), esirlerle ilgili bir anlaşmanın imzalanmak üzere olduğuna dair basın yayın organlarında çıkan haberlerin, zindanlardaki Filistinli esirlerle esir ailelerini baskı altında tutmak ve Almanya’nın arabuluculuğuyla sürdürülen görüşmeleri etkilemek için işgal yönetimi tarafından sızdırıldığını ifade etti.

İslamî Direniş Hareketi, çıkan haberler üzerine bugün (24 Kasım Salı) yayınladığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Hamas hareketi olarak, işgal yönetiminin böyle bir anlaşmanın önüne koyduğu engelleri kaldırmak için yetkili organlarımızla çabalarımızı sürdürüyoruz.”

En yakın zamanda şerefli ve onurlu bir anlaşmanın imzalanmasını umut ettiklerini belirten Hamas, şu anda bunun yakınlaştığından veya neticelerinden bahsetmek için erken olduğunu ifade etti.

Almanya’nın arabuluculuğuyla sürdürülen dolaylı görüşmelerle ilgili bazı haberler basına yansımış, anlaşmanın imzalanmak üzere olduğu duyurulmuştu. Ancak hem işgal tarafı hem de Hamas olayla ilgili en ufak bir ipucu vermekten kaçınıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.