FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir değişimi şartları değişmemiştir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin El-Kassam Tugayları, esir değişimi konusunda daha önce sundukları şartlara bağlı olduklarını belirterek, Siyonist işgal yönetimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Hamas’tan Siyonist asker Şalit’i serbest bırakmasını talep etmesini önemsemediklerini ifade etti.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde dün (20 Nisan Salı) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bizler Siyonistlerin yaptıkları açıklamalara göre hareket etmiyor ve yapılan açıklamaları da fazla önemsemiyoruz. Bizim esir değişimiyle ilgili tek bir sözümüz var. Onu da daha önce herkese duyurmuştuk. Bu konuda değişmez bir tutumumuz var. Alman arabulucu ister görevine yeniden başlasın ister başlamasın bu ilkeli duruşumuz hiç değişmeyecek. Bu konuda daha fazla açıklama yapmak gereksizdir.”

Düşmanın sürekli yaptığı tehditlere de değinen Ebu Ubeyde şöyle dedi: “Kassam Tugayları düşmanın Gazze’ye karşı başlatacağı yeni bir tecavüze karşı hazırlıklıdır. Düşmanın yaptığı tehditler Kassam’ı asla korkutamaz. Bu tehditler sadece düşmanın yaşadığı karmaşayı yansıtıyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.