FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir değişimi ve uzlaşı farklı konulardır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Mısır’ın Hamas Hareketi’nin çekincelerini kabul ettiğine dair basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili bir bilgilerinin olmadığını söyledi.

Hamas lideri El-Berdevil dün (08 Nisan Perşembe) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın sızdırılan böyle bir bilgiden haberi yoktur. Daha önce de benzer haberler servis yapılmıştı. Yeni haberlerde bazı şeyler de karıştırılmıştır. Çünkü Şalit meselesi hiçbir gün Filistin diyaloğunun konusu olmamıştır, olmayacaktır da”.

Hamas lideri sözlerini şöyle sürdürdü: “Şalit dosyası başlı başına ayrı bir dosyadır. Hamas Hareketi Filistinli esirleri kurtarmak için var gücüyle çalışacaktır. Bir gün bile bundan vazgeçmemiş, bunu unutmamıştır. Aynı şekilde Hamas Hareketi iç diyalog görüşmelerine de büyük bir bilinç ve sorumlulukla giriyor. Başka kazanımlar uğruna ilkelerinden ödün verme gibi bir niyeti olmamıştır”.

“Böyle bir haberin sızdırılmasının temel hedefi Mısır ile Hamas’ın arasını bozmaktır” diyen El-Berdevil, Mısır ile Hamas arasındaki ilişkilerin şu anda dondurulmuş bir halde olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.