FilistinHaberlerOrtadoğu

Esir İşgalci Asker Hedar Golden’in Ailesinden Netanyahu’ya Sert Mektup

Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırısı esnasında kaybolan askerlerden olan ve Filistin direnişinin elinde esir olduğu tahmin edilen işgalci asker Hedar Golden’in ailesi işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’ya çok sert bir mektup yazdı ve Netanyahu’yu esir askerlerin davasıyla ilgilenmemekle suçladı.

Esir işgalci asker Golden’in annesinin Netanyahu’ya gönderdiği ve birer örneği işgal ordusunun ileri gelen komutanlarına da dağıtılan mektupta hükümetin, kendilerini savaş alanına gönderdiği askerleri geri getirmek için de gereken çabayı göstermesi gerektiği vurgulandı.

Filistin’in Safa Haber Ajansı tarafından tercümesi yayınlanan mektupta İsrail hükümetinin füze atışının önüne geçmek ve tünelleri kapatmak amacıyla binlerce askeri gönderdiğini ancak Hamas’ın eline esir düşen iki askeri geri getirmekten aciz kaldığı dile getirildi.

Esir işgalci askerin ailesi Netanyahu hükümetinden Hamas’a daha fazla baskı yapmak için ablukayı daha da katılaştırmasını istedi.

Hamas, elindeki işgalci esir askerleri teslim etmek için işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin en azından bir kısmının serbest bırakılmasını istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.