FilistinHaberlerOrtadoğu

Esirler: İşgalcilerin baskı kararları bizi yıldıramaz

Siyonist zindanlarda bulunan İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a mensup esirler, Siyonist rejimin Şalit’i elinde bulunduran Filistinli direniş gruplarını taviz vermeye zorlamak amacıyla zindanlardaki Hamaslı esirlere baskı yapmak için aldığı kararların meyve vermeyeceğini ve esirlerin azmini kıramayacağını belirtti.

Siyonist zindanlarda bulunan Hamas’a mensup esirler konuya ilişkin bugün (26 Mayıs Çarşamba) yayınladıkları açıklamada şunları ifade ettiler: “Bu kararlar ve uygulamalar şimdiye kadar her türlü yolu denemelerine rağmen esir Siyonist asker Şalit’i kurtaramayan işgal yöneticilerinin acziyetini ve iflasını gösteriyor. Bu adım, Siyonist topluma şirin görünmekten başka bir şey değildir. Bu kararla Siyonist topluma Şalit’i serbest bıraktırmak için gece gündüz çalıştıkları mesajını vermek istiyorlar.”

İşgal yönetiminin bu tür uygulamaların nerelere varacağını gayet iyi bildiğini belirten esirler, düşmanla yaşanan süreçte Filistinli esirlerin hep direniş içinde olduklarını ispat ettiklerini ve gösterdikleri güçlü iradeyle düşmanın bütün komplolarını başarısız kılmaya kadir olduklarını ortaya koyduklarını ifade etti.

Siyonist asker Şalit’i elinde bulunduran Filistin direniş gruplarına seslenen esirler, uygulama ve kararlar ne olursa olsun şartlarına bağlı kalmalarını, Allah’tan sonra özgürlüğe kavuşmak için kendilerine umut bağladıklarını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.