FilistinHaberlerOrtadoğu

Esirler serbest bırakılmadıkça Şalit günyüzü göremeyecektir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), işgal devleti zindanlarındaki Filistinli esirleri serbest bıraktırmak için Siyonist askerleri esir almak başta olmak üzere bütün seçeneklerin masada durduğunu belirterek, esir değişimi konusunda yapılan görüşmelerin tıkanmasından tamamıyla işgal devletinin sorumlu olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili olarak dün (17 Mart Salı) bir açıklama yapan Hamas sözcüsü Muşir el-Mısri şöyle dedi: “Siyonistlerin zindanlarındaki bütün Filistinli esirlerin serbest kalmalarını sağlamak için işgalci askerleri esir almak dâhil bütün seçenekler önümüzde duruyor. Yaşadığımız deneyimler, görüşmelerin bir fayda sağlamadığını ve şimdiye kadar ağır ceza alan esirlerden hiçbirinin serbest bırakılmasına vesile olmadığını ortaya koydu. Bu amacı gerçekleştirecek ve Filistinli esirleri zindanlardan kurtarmayı garantileyecek tek yol Siyonist askerleri esir almaktır.”

Esir değişimiyle ilgili yapılan görüşmelerin tıkanmasından İsrail işgal hükümetiyle onun başarısız Başbakanı Ehud Olmert’i sorumlu tuttuklarını belirten Mısri, şartlarını hafifletmesi için Hamas hareketine yapılan bütün baskı ve şantajların başarısız kalmaya mahkum olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.