FilistinHaberlerOrtadoğu

Esirleri Filistin dışına uzaklaştırmak işgalci için stratejik hatadır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Şeyh Salih El-Aruri, Filistinli esirlerin Filistin dışına gönderilmelerinin Siyonist işgalci için stratejik bir hata olduğunu söyledi.

Şeyh Salih El-Aruri, Hamas Hareketi’nin resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarında, Siyonist işgal yönetiminin Filistinli esirlerden bazılarını Filistin dışına gönderme kararının esirlerin direniş iradesini kıramayacağını ifade ederek, tam tersine onların işgale karşı mücadele azmini artıracağını dile getirdi.

Esir takasının serbest bırakılan esirlerin niteliği ve sayısı bakımından büyük bir başarı olduğuna işaret eden El-Aruri, tek bir Siyonist askere karşılık müebbed ve ağır hapis cezası mahkumu birçok esirin kurtarıldığını kaydetti.

İki ay içinde gerçekleşmesi planlanan esir takasının ikinci aşamasına da değinen El-Aruri, serbest bırakılacakların adi suçlardan hüküm giyenler ve mahkumiyet süreleri bitmek üzere olan esirlerden olmayacağını, bilakis mahkumiyet süresi yüksek esirler arasından seçileceklerini söyledi.

Hamas Hareketi lideri, Batı Yaka’daki güvenlik güçlerinin özgürlüğüne kavuşan esirleri ifade vermeye davet etmesini de kınayarak, Filistin Özerk Yönetimi’nin direnişe karşı savaş açtığını belirtti. El-Aruri, “Oysa o kahramanlar işgalciye karşı mücadele ediyorlar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (21) içerik yüklenmiştir.