FilistinHaberlerOrtadoğu

Esirlerimiz zindandan çıkmadıkça bize rahat yok

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden ve meclisteki parlamento grubunun genel sekreteri Muşir El-Mısri, Siyonist işgal rejiminin Filistinli esirlere yönelik yaptığı baskıların Şalit konusunda Hamas’ın daha önce ortaya koyduğu şartlardan geri adım atmasına neden olmayacağını ifade etti.

Siyonist zindanlarda bulunan Filistinli esirlerden uzun yıllar içerde kalanların anısına dün (07 Mayıs Cuma) Gazze’nin güneyindeki Rafah şehrinde düzenlenen ve yüzlerce kişinin katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada Mısri şöyle dedi: “Şalit’e mukabil salıverilmeleri için Hamas Hareketi’nin arabulucu durumundaki Mısır’a isimlerini verdiği Filistinli esirler serbest kalmadıkça Şalit de gün yüzünü görmeyecektir”.

Mısri sözlerini şöyle sürdürdü: “Esirler meselesi Filistin halkının asıl liderleri yanında büyük bir öneme sahiptir ve bunu bir emanet olarak kabul ediyorlar. Şalit, direniş mücahitlerinin esir alacağı son kişi olmayacak. Hamas ve onun askeri kanadı Kassam Tugayları esirleri Siyonist zindanlardan çıkarmadıkça rahat etmeyecekler”.

Hamas lideri daha sonra şöyle dedi: “Şalit’in kaçırıldığı Rafah topraklarından sesleniyoruz. Yavrularınızı kurtarma sözümüz var. Onları şerefli bir şekilde zindanların dışına çıkarmak için her türlü yola başvuracağız”.

Müşir El-Mısri, Filistin halkı ve Filistin davası uğruna en güzel yıllarını Siyonist zindanlarda geçirdikten sonra özgürlüğe kavuşan esirlerin Abbas milisleri tarafından tutuklanmaları ve baskıya maruz kalmalarını da şiddetle kınadıklarını ifade etti

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.