FilistinHaberlerOrtadoğu

Esirlerin derdini sözle değil, eylemle çözeceğiz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları Siyonist zindanlardaki esirlerin sorunlarını sözle değil eylemle çözeceğini bildirdi.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde bugün (17 Nisan Cumartesi) Kassam’a ait siteye verdiği demeçte şöyle dedi: “Başta Kassam Tugayları’nın liderleri olmak üzere Siyonist zindanlarda bulunan Filistinli esirlerin karşılaştığı kötü muamele düşmanın zayıflığını, ahlaki ve insani olarak çöküşünü ifade ediyor”.

“Siyonist işgal rejimi Filistin direnişiyle yaptığı savaşta çıkmaza girmesiyle acze düşmüş, bunun intikamını elleri ayakları kelepçeli esirlerden alıyor; onları cezalandırıyor, zulmediyor ve her türlü insanlık dışı işkence ediyor” diyen Ebu Ubeyde daha sonra şöyle konuştu: “Esir takası bizim tek ve nihai umudumuz değildir. Umudumuz önce Allah’ta sonra da dimdik ayakta duran mücahitlerdedir. Esirleri kurtarmak için her yol açık olacaktır. Bu konudaki tavrımız bellidir. Esirler konusunda değişmez bir stratejiye sahibiz”.

Kassam Tugayları, Nasır Salahuddin Tugayları ile Ceyş’ul-İslam ile birlikte 2006 yılında düzenlediği ortak operasyonda Gazze’nin güneyinde bulunan Rafah kentinin doğusundaki Kerem Ebu Salim askeri noktasında tankın içinde bulunan Siyonist asker Şalit’i esir almıştı. Filistinli gruplar, Şalit’in salıverilmesi karşılığında Siyonist zindanlarda bulunan hasta, yaşlı, kadın ve ağır cezaya mahkum Filistinli esirlerin serbest bırakılmasını istiyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.