FilistinHaberlerOrtadoğu

Esirlerin kurtarılması için çalışmak farzdır

Filistin Âlimler Birliği Filistinli gruplardan Siyonist zindanlardaki kahraman esirlerin kurtarılması için çabalarını sürdürmelerini isteyerek, düşmanın elinde bulunan Müslüman esirlerin kurtarılması için her türlü çabayı ortaya koymanın şer’i bir gereklilik olduğunu ifade etti.

Alimler Birliği bugün (07 Nisan Çarşamba) yazılı bir açıklama yaptı. “Filistin halkıyla Müslüman halklardan, işgal rejimine baskı yapmak amacıyla bugün greve başlayan Filistinli esirlerle dayanışmak için değişik etkinliklerde bulunmalarını ve yapılan etkinliklere de aktif bir şekilde katılmalarını istiyoruz.”

Siyonist cezaevleri idaresinin Filistinli esirleri ziyaretten mahrum bırakması, bazı esirleri tek kişilik hücrelere koyması, hasta esirlere gereken tıbbı hizmetin sunulmaması, eğitimine devam edenlerin sınavlara katılmalarını engellemesi ve cezaevlerindeki televizyonlarda önemli bazı haber kanalları karartması üzerine zindanlarda bulunan esirlerin oluşturduğu Esirler Yüksek Kurulu açlık grevi başlattığını duyurmuştu. Esirler bugün dışarıya sızdırdıkları açıklamada adil talepleri kabul edilinceye kadar geri adım atmayacaklarını ve giderek eylemlerini artıracaklarını duyurdular.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.