FilistinHaberlerOrtadoğu

Esirlerin özgürlüğüne kavuşturulması için tüm seçenekler masadadır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Siyonist işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlerin onur mücadelesinde açlık grevi eylemiyle gerçekleştirdikleri zaferin esirler davasının öncelik olarak kalmasına yol açacağını söyledi.

Ebu Zuhri, esirlerin işgal zindanlarından kurtulup büyük sevincin yaşanacağı güne kadar tüm seçeneklerin masada olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, dün akşam (14 Mayıs Pazartesi) Gazze’de düzenlediği basın toplantısında, 28 gün süren açlık grevinin ardından gelen zaferin “onurun zaferi” olarak adlandırılmayı hak ettiğini dile getirerek, bu zaferin daha başka başarıların öncüsü olacağını belirtti.

Mücadelenin esirlerin açlık grevi eylemini ilan etmesiyle başladığını ve esirlerin tamamının işgal zindanlarında kurtarılmasına kadar devam edeceğini söyleyen Ebu Zuhri, Hamas Hareketi’nin ve askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın esir takası anlaşmasından sonra verdiği sözü tuttuğunu, esirlerin çektiği sıkıntıların sona ermesi ve özgürlüklerinin garanti altına alınması için hareketin yoluna devam edeceğini ifade etti.

Hamas sözcüsü, Mısır’ın anlaşma sağlanmasındaki rolüne övgüde bulunarak, esirlerin davasına destek veren Arap ve İslam ülkeleri halklarına ve dünyanın özgür insanlarına da teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Kapalı