FilistinHaberlerOrtadoğu

Eşkenazi tutuklanma korkusundan Brezilya’ya gidemedi

Siyonist Genelkurmay Başkanı Gabi Eşkenazi’nin tutuklanma korkusuyla NATO’ya bağlı generallerinin katıldığı Brezilya’daki konferansa katılmak üzere yapacağı yolculuğu geciktirdiği bildirildi.

Haberi veren Siyonist gazete Yediot Aharanot, Siyonist Genel Kurmay Başkanı Eşkenazi’nin NATO’nun Brezilya’daki toplantıya gidişinin ertelenmesinin arka planında, Avrupa başkentlerinde tutuklanabileceği yönünde gelen duyumlar olduğunu yazdı.

Gazete daha sonra şöyle dedi: “Pazartesi günü yolculuk yapması gereken Eşkenazi aniden kararını değiştirdi ve yolculuğunu iptal etti. Ardından Avrupa kentlerinde yakıt ikmali yapmayacak bir uçak talep etti”.
Eşkenazi’nin başka bir uçakla doğrudan Brezilya’ya uçmasının arkasında iki önemli neden bulunduğu ve bu nedenlerin, Eşkenazi’nin güvenliği ve onu zor duruma sokacak bir tutuklanma kararının çıkma ihtimali olduğu kaydedildi.

Birkaç hafta önce İngiltere’nin başkenti Londra’ya gitmek isteyen Siyonist eski Dışişleri Bakanı Tzibi Livni’nin tutuklanması için bir İngiliz mahkemesinin karar alması Siyonistleri şok etmişti. Gazze Savaşı’nın ardından Avrupa’nın birçok ülkesinde savaş suçu işleyen Siyonist lider ve komutanlar aleyhine insanlık suçu işledikleri suçlamasıyla davalar açılmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.