DünyaFilistinHaberlerHüseyin Fadlullahİranİslami VahdetLübnanÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Fadlullah, İslami Vahdet’in oluşturulmasına vurgu yaptı

İranlı bir heyeti kabul eden Allame Fadlullah, İran ve Arap ülkeleri arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesine vurgu yaptı.

Allame Fadlullah’ın bürosuna dayandırdığı habere göre, Lübnan’ın önde gelen alimlerinden olan Allame Muhammed Hüseyin Fadlullah, İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurulu Genel Sekreteri Ayetullah Muhammed Ali Teshiri, Kurulun Sekreteri Şeyh Muhemmed Hasan Ahtari ve İran İslam Cumhuriyeti Lübnan Büyükelçisi Muhammed Rıza Şeybani’den oluşan heyetle bir araya gelerek, İslam dünyası ve İslami mezheplerin yakınlaştırma düşüncesi ve vizyonu üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Batılıların, Siyonistlerle işbirliği müslümalar arasında tefrika çıkarmak doğrultusunda yapıldığını bu görüşmede dile getiren Allameh Fadlullah, müslümalar arasında düşünce, inanç ve politika vahdetin zaruri olduğunu söyledi.

Bu önde gelen Lübnanlı alim, konuşmasının devamında, İran ve Arap ülkeleri arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesine vurgu yaptı.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurulu Genel Sekreteri Ayetullah Teshiri ise bu görüşmede, Şii ve Sünni mezheplerini yakınlaştırmak için gösterdiği çabadan dolayı Allame Muhammed Hüseyin Fadlullahı takdir etti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mart 2020 (25) içerik yüklenmiştir.