HaberlerHüseyin FadlullahLübnanOrtadoğu

Fadlullah’ın vefatı İslam ümmeti için büyük kayıptır

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS lideri Halid Meşal, Büyük İslam Alimi Seyyid Muhammed Hüseyin Fadlullah’ın vefatı dolayısıyla taziyelerini sundu.

Halid Meşal’in mesajını Hamas Hareketi’nin dış ilişkiler sorumlusu Usame Hamdan ve Hamas’ın Lübnan’daki temsilcisi Ali Bereke’nin de katıldığı bir heyetle birlikte ilettiği bildirildi.

Meşal, Lübnan Al Manar televizyonuna yaptığı açıklamada “Seyyid Fadlullah’ın yokluğu Arap ve İslam ümmeti için büyük bir kayıptır. Çünkü o Arap ve İslam ümmetinin direklerinden biriydi. Düşünce ve mücadelenin, ümmetin birliğinin önde gelen isimlerinden biriydi. Ümmetin açık ve yenilenen aklıydı. Dolayısıyla vefatıyla Filistin çok şey kaybetti.” ifadelerini kullandı.

“Seyyid Fadlullah Lübnanlı olduğu kadar Filistinliydi. Ruhu; cihad, direniş, Filistin ve Kudüs ile birlikteydi” diyen Meşal, Fadlullah’ın Lübnan’da ve ümmet içerisinde başlattığı direniş ve mücadele ruhunun Filistin’de devam edeceğini ve Fadlullah’ın görmek istediği direnişin zaferinin, Filistin’in kurtuluşunun ve siyonist rejim İsrail işgalinin sona erişinin onun vefatından sonra da olsa Allah’ın izniyle gerçekleşeceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.