HaberlerHüseyin FadlullahLübnanÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Fadlullah’tan komplolara karşı uyanık olun çağrısı

Lübnanlı büyük alim Allame Fadlullah, ABD’yle korsan İsrail’in İslam dünyasında dini fitneler oluşturmak üzere çabalarını yoğunlaştırdıkları uyarısında bulundu.

Lübnanlı tanınmış alim Allame Muhammed Hüseyin Fadlullah yaptığı bir konuşmada “Mukavemet silahıyla ilgili olarak ABD ve Siyonist İsrail ve hatta bazı Arap ülkelerinin sansasyon yaratma girişimleri bağlamında çok büyük bir tehlike söz konusu. Bu mesele, bunların İslam dünyasında yeniden dini fitneler oluşturma yönündeki çabalarının yoğunlaştığı konusuyla ilgilidir” diye vurguladı.

Allame Fadullah bu konuşmasında ayrıca “ABD’yle Siyonist İsrail, dini fitnelerini daha önceden siyasi-güvenlik çatışmalarına şahid olan bölgeler dışında, yeni bölgelere yaymaya çalışıyorlar” ifadesini kullandı.

Muharrem ayı ve Aşura münasebetiyle konuşan Allame Fadullah, daha sonra ABD ve korsan İsrail’in Şii-Sünni çatışmalarını alevlendirme yönünde komplolar hazırladıkları uyarısında bulunurken ayrıca “Bunlar, ABD’yle Siyonist İsrail’in bu hususla ilgili sözleri devamlı planlara dönüştürmek üzere pratik bir mekanizma arayışı içerisinde olduklarının bir göstergesidir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.