FilistinHaberlerOrtadoğu

Fanatik Yahudi Göçmenler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Mescid-i Aksa’ya baskınlarını yoğunlaştıran fanatik Yahudi göçmenler, bu sabah (7 Temmuz Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik tedbirleri altında El-Meğaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’nın avlusuna girdi.

Kudüs konusunda uzman Cemal Ömer, Safa Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, yaklaşık 60 Yahudi göçmenin sabah saatlerinde gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve avluda dolaştıklarını, gruplardan bazılarının Mescid-i Aksa’nın avlusunda ayin yapmaya kalkıştığını söyledi.

Ramazan aynın yakın olması dolayısıyla Mescid-i Aksa’da cemaatten çok sayıda kişinin ve ilim öğrencisinin bulunduğuna işaret eden Ömer, cemaatin ve ilim öğrencilerinin baskınlara karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya kararlı olduğunu bildirdi.

Mescid-i Aksa’nın halen kritik bir dönemden geçtiğini ve İslam ülkelerinin Mescid-i Aksa’yı kurtarmak için acilen duruma müdahale etmeleri gerektiğini bildiren Ömer, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın önceliklerin başına konulmasını istedi.

Cemal Ömer, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınların Ramazan ayında artarak devam etmesini beklediğini söyleyerek, Filistinlileri mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da yoğun bir şekilde nöbet tutmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.